Recepten

Pasta Aglio & Olio

Een aantal jaren geleden heb ik in Italië gewoond waar ik kennis heb mogen maken met deze heerlijke pasta. De kok van de camping waar ik toentertijd werkte maakte deze pasta speciaal voor mij extra pittig en met cherry tomaatjes.

Graag wil ik dit recept met jullie delen omdat het simpel is, gezond en gewoon erg lekker.

Bereidingstijd: 30 minuten

Ingrediënten:

  • Extra virgin olijfolie 4 eetlepels
  • 2 tot 4 teentjes knoflook (afhankelijk van hoe erg je van knoflook houd)
  • 500 gram volkoren spaghetti
  • 500 gram cherry tomaatjes

Optioneel:

  • 2 courgettes
  • 200 gram gamba’s
  • Spaanse rode peper

Voedingswaarde:

Per portie met garnalen en courgettePer portie zonder garnalen en courgette
Energie kcal641,5564
Vet14,17913,504
Waarvan verzadigd1,8751,65
Waarvan onverzadigd12,22511,775
Koolhydraten91,64586,12
Waarvan suikers13,7869,411
Voedingsvezel13,07611,326
Eiwitten32,96518,865
Zout0,70750,0125
De voedingswaarde het kopje zout verandert afhankelijk van hoeveel zout je toevoegt.

Bereidingswijze:

  • Zet het water op voor de pasta, doe er een klein scheutje olie in en naar smaak zout, persoonlijk vind ik dat niet nodig. De olie zorgt ervoor dat de pasta niet zo gaat plakken.
  • Pak een knoflookpers of snij de knoflook in kleine stukjes en snij de tomaten door de helft. Als je ervoor kiest er ook courgette en peper door te doen snij deze ook in stukjes.
  • Als de pasta in de pan zit kan je de olie in een wok doen en hierin de peper en knoflook aanbakken en de garnalen en courgette toevoegen.
  • Wanneer de pasta ook klaar is giet deze af en doe de pasta in de koekenpan. Breng deze op smaak met peper en zout. Persoonlijk gebruik ik graag kruidenzout.
  • Als laatste kan je de tomaatjes er nog bij doen en nog even meekoken.

Om het af te maken om te presenteren kan je ervoor kiezen om nog een vers blaadje basilicum op het bord te leggen.

Dit vind je misschien ook leuk...

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *